Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja i urazy sportowców oraz ich leczenie

Zniesienie programów badań mammograficznych Widok ze Szwajcarskiej Rady Lekarskiej ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Obszary kwadratów są proporcjonalne do liczby kobiet na 1000, które żyją (niebieskie), umierają z powodu raka piersi (pomarańczowy) lub umierają z innych przyczyn (żółte). Liczby zostały obliczone na podstawie szacunkowych względnych i bezwzględnych obniżek ryzyka kobiet w przypadku zgonów z powodu raka piersi (Domenighetti i wsp.4) oraz statystyk umieralności w USA w 2008 r. Z Centrów ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Panel B pokazuje rzeczywisty wpływ przesiewowego badania mammograficznego na liczbę zgonów z powodu raka piersi, z liczbami obliczonymi na podstawie danych o śmiertelności z powodu raka piersi w 2008 r. Z National Cancer Institute i amerykańskich statystyk umieralności z 2008 r., Zakładając względne zmniejszenie ryzyka o 20% w przypadku raka piersi umieralność u kobiet zaproszonych do poddania się badaniom przesiewowym (Independent UK Panel2). Po trzecie, byliśmy zaniepokojeni wyraźną rozbieżnością między postrzeganiem przez kobiety korzyści z badań mammograficznych a korzyściami, jakich można oczekiwać w rzeczywistości. Rysunek pokazuje, że 50-letnie kobiety w Stanach Zjednoczonych spodziewają się, że przeżyją, umrą z powodu raka piersi lub umrą z innych przyczyn, jeśli zostaną zaproszone do regularnej mammografii co 2 lata w ciągu 10 lat w porównaniu z kobietami, które nie poddają się mammografii. Liczby w panelu A pochodzą z badania dotyczącego percepcji kobiet w USA, 4 w którym 717 z 1003 kobiet (71,5%) stwierdziło, że sądzi, że mammografia zmniejsza ryzyko zgonów z powodu raka piersi o co najmniej połowę i 723 kobiet (72,1% ) uważali, że na 1000 kobiet, które zaproszono do badań przesiewowych, zapobiegłoby co najmniej 80 zgonom. Liczby w panelu B odzwierciedlają najbardziej prawdopodobne scenariusze zgodnie z dostępnymi testami1-3: względne zmniejszenie ryzyka o 20% i zapobieganie śmierci z powodu raka piersi. Dane dla Szwajcarii, przedstawione w tym samym badaniu, wykazują podobnie nadmiernie optymistyczne oczekiwania. W jaki sposób kobiety mogą podjąć świadomą decyzję, jeśli tak zawzięcie wykorzystują mammografię.

Raport szwajcarskiej komisji lekarskiej został opublikowany 2 lutego 2014 r. (Www.medical-board.ch). Przyznał, że systematyczne badania mammograficzne mogą zapobiec jednej śmierci przypisanej rakowi piersi na każde 1000 kobiet poddanych badaniu, nawet jeśli nie ma dowodów na to, że ogólna śmiertelność została naruszona. Jednocześnie podkreślił szkodliwość – w szczególności fałszywie dodatnie wyniki testu i ryzyko nadreaktywności. W przypadku każdej śmierci z powodu raka piersi, której zapobiegano u kobiet w USA po 10-letnim rocznym badaniu przesiewowym rozpoczynającym się w wieku 50 lat, 490 do 670 kobiet może mieć fałszywie dodatnią mammografię z ponownym badaniem; 70 do 100, niepotrzebna biopsja; oraz od 3 do 14, nadinagnozowany rak piersi, który nigdy nie stałby się klinicznie oczywisty.5 Rada zaleciła zatem, aby nie wprowadzać żadnych nowych systematycznych programów badań mammograficznych oraz aby ograniczyć czas do istniejących programów. Ponadto przewidziano, że jakość wszystkich form mammograficznych badań przesiewowych powinna być oceniona oraz że kobiety powinny otrzymywać jasne i zrównoważone informacje dotyczące korzyści i szkód wynikających z badań przesiewowych.
Raport wywołał wrzask i został stanowczo odrzucony przez wielu szwajcarskich ekspertów i organizacje zajmujące się rakiem, niektóre z nich nazywały wnioski nieetycznymi . Jednym z głównych argumentów przeciwko niemu była sprzeczność z globalnym konsensu wiodących ekspertów w tej dziedzinie. – krytyka, która sprawiła, że doceniamy naszą nieuprzedzoną perspektywę wynikającą z braku zaangażowania w wysiłki podejmowane w przeszłości przez specjalistów w dziedzinie badań przesiewowych w kierunku raka piersi
[hasła pokrewne: lekarz medycyny pracy warszawa centrum, parafrenia, neurolog od czego ]

Tags: , ,

No Responses to “Zniesienie programów badań mammograficznych Widok ze Szwajcarskiej Rady Lekarskiej ad”

 1. Adrian Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dieta pudełkowa wrocław[...]

 2. Weronika Says:

  Nic nie wnosi, nic nie wyjaśnia.

 3. Urszula Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do cellulit[...]

 4. Breadmaker Says:

  polski personel medyczny…

 5. Tough Nut Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu choroby[...]

 6. Springheel Jack Says:

  mam wrażenie, że ludzka głupota się pogłębia

Powiązane tematy z artykułem: lekarz medycyny pracy warszawa centrum neurolog od czego parafrenia