Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja i urazy sportowców oraz ich leczenie

Wpływ i ewolucja Medicare Część D

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Minęło 10 lat, odkąd ustawa o lekach, ulepszeniach i modernizacji na receptę Medicare została podpisana przez prezydenta George a W. Busha, a 8 lat od jej założenia – nowa zasiłek Medicare na lekarstwa (część D) – został wdrożony. Krytyka podczas wdrażania części D – powołując się na słabą komunikację z beneficjentami, błędy w komputerach, skomplikowane wybory dotyczące planu i obawy o koszty – są uderzająco podobne do tych, które są obecnie wyrażane w sprawie ustawy Affordable Care Act (ACA). Mimo to Medicare Part D z powodzeniem rozszerzyła korzyści w zakresie narkotyków na miliony beneficjentów i poprawił dostęp do leków po niższych niż oczekiwano kosztach. Część D stawia jednak wyzwania, a decydenci nadal modyfikują różne aspekty programu. Obawy dotyczące części D odnoszą się do kluczowych wyborów, z którymi mają do czynienia politycy, tworząc nowy program ubezpieczeniowy – dotyczący rejestracji, konkurencji, zasięgu i cen.
Pierwsze pytanie dotyczyło tego, czy beneficjenci Medicare zarejestrują się. W przeciwieństwie do ACA, część D została ustanowiona jako dobrowolna korzyść. Decyzja ta wzbudziła obawy, że zbyt mało osób weźmie udział w badaniu, a osoby zarejestrowane będą bardziej narażone na ryzyko niż przeciętnie, co doprowadziłoby do wyższych składek, a nawet niższej liczby osób w kolejnych latach. W związku z tym w prawodawstwie uwzględniono karę za późne zgłoszenie, chociaż ankiety wskazują, że niewielu beneficjentów było tego świadomych.
Rejestracja Medicare Beneficiary w pokryciu narkotyków według źródła. Dane pochodzą z raportów rejestracyjnych Medicare, raportu rocznego 2013 rad nadzorczych Federalnego Ubezpieczenia Szpitali i Federalnego Funduszu Uzupełniającego Ubezpieczeń Zdrowotnych (Centers for Medicare i Medicaid Services) oraz Książek danych MedPAC (Komisja Doradcza ds. Płatności Medicare).
W rzeczywistości udział w części D był wysoki. Dane Fundacji Rodziny Kaiser wskazują, że do czerwca 2006 r. (8 miesięcy po rozpoczęciu rekrutacji), Część D objęła 22,5 miliona beneficjentów (53% beneficjentów Medicare). W 2013 r. Rekrutacja wzrosła do 35,7 mln beneficjentów (69%). Kolejne 20% beneficjentów korzysta z innych źródeł (np. Plany emerytalne dla emerytów). W ten sposób 10% nadal nie ma pokrycia narkotyków – nieco więcej niż pierwotnie prognozowano (patrz wykres). Udział w ACA może być wyższy z powodu mandatu, który ludzie uzyskują ubezpieczenie.
Drugie pytanie dotyczyło tego, czy beneficjenci mieliby dostateczny wybór z planu i dokonywaliby dobrych wyborów. Część D ustanowiła nowy produkt ubezpieczeniowy, zapraszając plany konkurowania o rejestrację w 34 regionach. Celem konkursu było obniżenie składek i umożliwienie beneficjentom znajdowania planów najlepiej odpowiadających ich potrzebom. Obawy koncentrowały się na tym, czy uczestniczyłaby w nich wystarczająca liczba planów i czy plany miałyby motywację finansową do ograniczania zasięgu narkotyków wykorzystywanych przez podatnych na zagrożenia, kosztownych beneficjentów, aby zniechęcić ich do rejestracji. Przepisy te rozwiązały te problemy poprzez korektę ryzyka składek i podział ryzyka z planami.
Udział w planach był wysoki, a 1429 planów uczestniczyło w 2006 roku, zgodnie z Kaiser Family Foundation. Chociaż liczba ofert została nieco zmniejszona, w 2014 r. Dostępnych było 1169 planów (28-39 na państwo). Jednak wiele wyborów nie gwarantuje, że beneficjenci będą mądrze wybierać
[patrz też: poradnia kardiologiczna kielce, stomatolog warszawa mokotów, uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych reumatologia kolejka ]

Tags: , ,

No Responses to “Wpływ i ewolucja Medicare Część D”

 1. Tacklebox Says:

  Nic mi sie nie dzieje od momentu wizyty.

 2. Sherwood Gladiator Says:

  [..] Cytowany fragment: psychologia pracy[...]

 3. Bearded Angler Says:

  marchewka kalorie nie ma za dużo,

 4. Freak Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: probolan 50[...]

 5. Seweryn Says:

  Oprócz tego bardzo pomocne były rehabilitacje

 6. Henryk Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Gabinet Stomatologiczny[...]

 7. Cosmo Says:

  infekcji wirusem onkogennym jakim jest HPV

Powiązane tematy z artykułem: poradnia kardiologiczna kielce stomatolog warszawa mokotów uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych reumatologia kolejka