Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja i urazy sportowców oraz ich leczenie

Stawianie jakości w globalnej agendzie zdrowia ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Niedawna analiza badań przeprowadzonych w krajach o niskim i średnim dochodzie sugeruje, że prywatni dostawcy mogą być bardziej wrażliwi i skoncentrowani na pacjentach niż publiczni usługodawcy, chociaż w obu grupach było wiele do zrobienia. 5 Pomimo ogólnego porozumienia, że opieka skoncentrowana na pacjencie jest ważne, faktyczne doświadczenia pacjentów często nie spełniają ideału. Kiedy ludzie nie są traktowani z podstawową godnością i szacunkiem przez dostawców, mogą uniknąć przyszłych interakcji z tymi dostawcami. Tak więc, nawet jeśli opieka jest bezpieczna, skuteczna i szeroko dostępna, jest mało przydatna, jeśli pacjenci zdecydują się jej nie używać. Te niedociągnięcia sugerują, że aby poprawić dostęp do przełożenia na lepszy stan zdrowia, musimy zapewnić, że opieka jest bezpieczna, skuteczna i skoncentrowana na pacjencie. Jak możemy to zrobić. Twierdzilibyśmy, że głównym celem programu jakości mógłby być systematyczny pomiar wyników, a uzyskane dane mogłyby zostać przekazane zarówno dostawcom, jak i decydentom. Bez podstawowej wiedzy na temat obecnego poziomu jakości opieki trudno będzie ją poprawić. Decydenci polityczni mogą rozważyć dodatkowe strategie wykraczające poza pomiar, takie jak promowanie przejrzystości (np. Poprzez publiczne raportowanie), zachęty finansowe do opieki o wysokiej jakości oraz inwestowanie w technologie informacyjne i komunikacyjne dotyczące zdrowia. Chociaż obie te strategie są obiecujące, podstawą jest solidne i terminowe gromadzenie danych na temat miarodajnych metryk jakości.
Ponieważ politycy próbują wdrożyć program opieki o wysokiej jakości, mogą napotkać co najmniej trzy zestawy wyzwań. Po pierwsze, do niedawna mieliśmy kilka sprawdzonych miar, za pomocą których można było ocenić jakość opieki zdrowotnej. Na szczęście w ciągu ostatniej dekady zaczęliśmy poczynić istotne postępy w opracowywaniu sprawdzonych miar struktury, procesów i wyników w każdej dziedzinie jakości. Chociaż pozostaje dużo więcej pracy, liderzy opieki zdrowotnej coraz częściej używają wskaźników, takich jak te opracowane w ramach projektu Health Health Quality Indicators Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz WHO Performance Assessment Tool for Quality Improvement w szpitalach, w celu oceny i poprawy ich jakości. opieka. Ponieważ decydenci i dostawcy priorytetowo traktują jakość, mogą opracować nowe wskaźniki. Takie nowe środki będą szczególnie ważne w opiece ambulatoryjnej i opiece środowiskowej, gdzie obecne środki nie są tak solidne, jak te dostępne na arenie szpitalnej.
Po drugie, nawet jeśli są wyposażone w przydatne wskaźniki, decydenci w krajach o niskim i średnim dochodzie mogą skonfrontować niedostatek źródeł danych w celu oceny jakości. W krajach o wysokim dochodzie niektóre dane wykorzystywane do pomiaru jakości generowane są z formularzy fakturowania lub roszczeń, ale w biedniejszych krajach opieka jest często wypłacana z kieszeni. Niemniej jednak wiele krajów o niskim i średnim dochodzie posiada systemy informowania o zarządzaniu zdrowiem w celu monitorowania programów wertykalnych (np. Te, które koncentrują się na HIV-AIDS lub gruźlicy), a decydenci mogą wykorzystać te systemy – jak zrobiła Rwanda – do gromadzenia danych na szerszym obszarze zestaw warunków klinicznych. Ponadto nowe technologie, w szczególności technologie mobilne i związane z nimi innowacje w zakresie e-zdrowia, mogą potencjalnie gromadzić użyteczne dane na temat jakości, takie jak wskaźniki zakażeń szpitalnych, wskaźniki prawidłowego leczenia i elementy doświadczeń pacjentów.
[przypisy: promazyna, medycyna po dyplomie konferencje, oddawanie krwi warunki ]

Tags: , ,

No Responses to “Stawianie jakości w globalnej agendzie zdrowia ad”

 1. Alex Says:

  Diagnoza w szpitalu to wyciekający tętniak

 2. Old Orange Eyes Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: sklep z suplementami[...]

 3. Thrasher Says:

  Polecam sobie poczytać tutaj o konsekwencjach

 4. Lilianna Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: ginekologia estetyczna warszawa[...]

 5. Justyna Says:

  Regeneracja wątroby – temat zawsze na czasie

Powiązane tematy z artykułem: medycyna po dyplomie konferencje oddawanie krwi warunki promazyna