Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja i urazy sportowców oraz ich leczenie

Programy pomocy dla pacjentów firm farmaceutycznych – pomoc dla pacjentów i zysków cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Podział kosztów zapewni jedynie przesunięcie kosztów, jeśli programy pomocowe ochronią pacjentów przed kosztami. Firmy farmaceutyczne mogą zmaksymalizować korzyści i zredukować szkody związane z programami pomocy dla pacjentów poprzez ukierunkowanie ich pomocy na pacjentów o niskich dochodach; udzielanie pomocy na wszystkie wydatki medyczne, a nie tylko wydatki na określony lek; oraz ograniczanie pomocy dla pacjentów, których koszty bezpośrednie przekroczyły próg, podobny do tego, co dzieje się, gdy w planie ubezpieczeń wykorzystywany jest maksymalny limit z kieszeni. Programy opracowane zgodnie z tymi wytycznymi zwiększyłyby dostęp pacjentów, nie podważając korzystnych aspektów podziału kosztów.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Wydziału Ekonomii i Instytutu Winship Cancer, Emory University, Atlanta.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Pokrycie finansowe. Seattle: Dendreon (http://www.provenge.com/reimbursement.aspx).

2. Visante. Jak kopie kuponów mogą podnieść koszty leków na receptę o 32 miliardy dolarów w ciągu następnej dekady. Listopad 2011 (http://www.pcmanet.org/images/stories/uploads/2011/Nov2011/visante%20copay%20coupon%20study.pdf).

3. Pavenik N. Czy ceny produktów farmaceutycznych odpowiadają na potencjalne wydatki pacjenta w gotówce. Rand J Econ 2002; 33: 469-487
Crossref Web of Science Medline
4. Biuro Generalnego Inspektora, Departament Zdrowia i Opieki Społecznej. Publikacja specjalnego biuletynu informacyjnego OIG na temat programów pomocy dla pacjentów zarejestrowanych w Medicare Part D. Fed Regist 2005; 70: 70623-70628

5. Sebelius K. List od Sekretarza Zdrowia i Opieki Społecznej do Rep. Jima McDermotta, 30 października 2013 r. (Http://op.bna.com/hl.nsf/id/etor-9czj72/$File/case. pdf).

Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (19)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (3)
[patrz też: metamina, promazyna, medis ]

Tags: , ,

No Responses to “Programy pomocy dla pacjentów firm farmaceutycznych – pomoc dla pacjentów i zysków cd”

  1. Esquire Says:

    Moja Mama miała tętniaka

  2. Flint Says:

    [..] Cytowany fragment: okulistyka[...]

  3. Roadblock Says:

    Konieczne jest branie leków

Powiązane tematy z artykułem: medis metamina promazyna