Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja i urazy sportowców oraz ich leczenie

Niekorzystne skutki zakazu sieci wąskiego dostawcy

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nominalne cele ustawy o ochronie pacjenta i przystępnej cenie (ACA) – ochrona pacjentów i zapewnienie przystępności ubezpieczenia – często są sprzeczne: polityka promująca dostęp często zwiększa koszty. Jeśli ubezpieczenie zdrowotne jest zbyteczne, mniej klientów kupi ubezpieczenia na giełdach, a rząd federalny będzie musiał wydać więcej na dotacje dla tych, którzy to robią. W obliczu ograniczeń opartych na ACA dotyczących ich możliwości zmniejszania korzyści i zwiększania poziomów podziału kosztów, wielu ubezpieczycieli giełdowych zdecydowało się kontrolować koszty, oferując plany w wąskich sieciach dostawców. Zgodnie z niedawną analizą planów wymiany przez firmę konsultingową McKinsey and Company około 40% sieci planowych zostało sklasyfikowanych jako ultranokół lub wąskie , co oznacza, że zakontraktowały one z mniej niż 30% lub 70% odpowiednio szpitale w obszarze oceny planu.1 Sytuacja jest płynna. Niektóre plany sieci mogą się rozszerzać w miarę dojrzewania rynku giełdowego. Inne plany mogą zmniejszyć ich sieci, tak aby mogły dopasować się do premii ich konkurentów o wąskiej sieci. Niektóre plany wykluczają pobliskich dostawców znanych marek , takich jak MD Anderson w Houston lub Cedars-Sinai w Los Angeles. Mniej niż połowa planów sieci ultranarrow zawiera umowy z akademickim centrum medycznym.1
Wydarzenia te przyciągnęły uwagę zwolenników ACA i zakwestionowały wiarygodność wielokrotnie powtarzanego oświadczenia prezydenta Baracka Obamy, że Jeśli podoba ci się lekarz, który masz, możesz zatrzymać swojego lekarza. 2 Nieprzypadkowo Centra Medicare i Medicaid Services (CMS ) niedawno zaproponował nowe regulacje mające na celu promowanie adekwatności sieci. Te przepisy obiecują poszerzenie sieci planów, ale regulatorzy nie powinni zakładać, że stanowisko pro-dostawcy jest z natury prokonsumentalne, a nawet pro-pacjenta.
ACA wymaga wykwalifikowanych planów zdrowotnych, aby utrzymać odpowiednie sieci dostawców. Początkowo CMS stosował podejście egzekucyjne, ale w lutym agencja opublikowała projekt listu do federalnych planów wymiany proponujących polityki promujące rozsądny dostęp do dostawców.3 Od końca 2014 r. Ubezpieczyciele sprzedający polisy na giełdzie federalnej będzie zobowiązany do przesłania list dostawców do CMS, który oceni adekwatność sieci dla planów oferowanych w 2015 r. przy użyciu niejasnego i jeszcze nieokreślonego standardu rozsądnego dostępu . Plany dotyczące systemów szpitalnych, dostawców usług w zakresie zdrowia psychicznego, dostawców usług onkologicznych i dostawców usług podstawowej opieki zdrowotnej będą podlegać zwiększonej kontroli. Ubezpieczyciele są również zobowiązani do zawarcia umowy z co najmniej 30% istotnych dostawców usług komunalnych w swoich obszarach usług, z 20% w 2014 roku. Ta kategoria obejmuje kliniki, które obsługują pacjentów o niskich dochodach, ale także wiele dużych szpitali.
Państwa zwiększają również egzekwowanie istniejących wymogów adekwatności sieci i rozważają wprowadzenie nowych ograniczeń w sieciach ubezpieczycieli. W niektórych stanach ubezpieczyciele i dostawcy rozpoczęli bitwę publicznie po tym, jak ubezpieczyciele giełdy ogłosili plany oferowania produktów w wąskich sieciach. Organy regulacyjne często stanęły po stronie lekarzy i szpitali, co zmusiło ich do poszerzenia oferty dostawców.
Planuje tworzenie sieci dostawców z wielu powodów. Niektórzy odnoszą korzyści dla konsumentów; inni mają potencjał do szkody
[więcej w: parafrenia, usuwanie znamion laserem, katalepsja ]

Tags: , ,

No Responses to “Niekorzystne skutki zakazu sieci wąskiego dostawcy”

 1. Kacper Says:

  brak w niej witam i mineralow, ktore sa bardzo potrzebne do funkcjonowania

 2. Lord Nikon Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do aparaty ortodontyczne Clear Aligner[...]

 3. Anastazja Says:

  wynik badania poziomu glukozy wymagał od razu konsultacji z diabetologiem ?

 4. Midnight Rambler Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psycholog dziecięcy kielce[...]

 5. Disco Potato Says:

  Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas

 6. Rozalia Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: powiększanie ust warszawa[...]

 7. Izabela Says:

  Najpierw wizyta u lekarza rodzinnego

Powiązane tematy z artykułem: katalepsja parafrenia usuwanie znamion laserem