Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja i urazy sportowców oraz ich leczenie

Niekorzystne skutki zakazu sieci wąskiego dostawcy ad

Posted in Uncategorized  by admin
July 1st, 2019

Co najważniejsze, sieci dają ubezpieczycielom możliwość wpływania na negocjacje z dostawcami na temat stawek zwrotu. Ubezpieczyciele polegają raczej na zagrożeniu wykluczeniem niż na faktycznym ograniczeniu swoich sieci – dostawcy, którzy nie stoją w obliczu zagrożenia wykluczeniem, mają niewielki powód do złagodzenia swoich żądań dotyczących wyższych cen. Ponieważ dostawcy konsolidują się w duże systemy opieki zdrowotnej, wyłączne sieci zapewnią ubezpieczycielom jedyny sposób na ograniczenie wzrostu stawek płatności. Przesuwając siłę przetargową na dostawców, przepisy CMS dotyczące adekwatności sieci mogą prowadzić do wyższych zwrotów, składek ubezpieczeniowych, a ostatecznie kosztów dla podatników. Przepisy te mogą przyczynić się do dalszej konsolidacji, ponieważ niezależni lekarze i mniejsze szpitale starają się negocjować pod parasolem systemów must have . Ubezpieczyciele twierdzą, że używają sieci dostawców do kierowania pacjentów do dostawców wysokiej jakości, a istnieją dowody na poparcie tego twierdzenia. Szpitale z wyższym wskaźnikiem przeżycia w przypadku pomostowania tętnic wieńcowych (CABG) i przeszczepienia nerki częściej włączane są do sieci ubezpieczycieli, a pacjenci w planach z ograniczonymi sieciami otrzymują CABG i przeszczep nerki w szpitalach z lepszymi wynikami niż szpitale używane przez szpitale. Pacjenci, którzy mają swobodę szukania opieki w dowolnym miejscu4. Nawet jeśli dostępne są metody online na poziomie dostawcy, może to być trudne dla laików. Paradoksalnie, pacjenci mogą być lepsi, gdy ich możliwości są ograniczone. Wszyscy pacjenci, nie tylko ci w planach z ograniczonymi sieciami, odnoszą korzyści, gdy dostawcy konkurują o jakość.
W ostatnich latach ubezpieczyciele coraz bardziej angażowali się w świadczenie opieki, zachęcając dostawców do przyjmowania najlepszych praktyk, przestrzegania wytycznych klinicznych i świadczenia opieki w sposób efektywny kosztowo. Nie wszyscy dostawcy są entuzjastycznymi uczestnikami. Niektórzy niechętnie inwestują w systemy dokumentacji medycznej, które mogą przekazywać dane do ubezpieczycieli drogą elektroniczną; inni trzymają się przestarzałych praktyk. Działania ubezpieczycieli mające na celu poprawę opieki ucierpią, jeśli nie będą w stanie usunąć dostawców nieoperacyjnych ze swoich sieci.
Wiele dużych systemów opieki zdrowotnej zareagowało na ACA, tworząc własnych ubezpieczycieli zdrowotnych, którzy oferują wąskie sieci dostawców powiązanych z systemem. Koordynując opiekę i jednocząc lekarzy w ramach jednej struktury zarządzania i systemu dokumentacji medycznej, grupy te mają nadzieję zmniejszyć koszty u pacjentów ze złożonymi chorobami przewlekłymi. Grupy o takich zintegrowanych systemach będą miały znacznie większe trudności, jeśli będą zmuszone do zawierania umów z dostawcami zewnętrznymi, z których niektórzy mogą być ich konkurentami. Wymagania dotyczące adekwatności sieci nieumyślnie podważają cel ACA polegający na promowaniu innowacji w systemie dostaw i koordynacji opieki.
Oczywiście motywy ubezpieczyciela do ograniczania sieci dostawców nie zawsze są tak życzliwe. Mogą wykorzystywać sieci do zarządzania profilem ryzyka swoich zarejestrowanych. Plany, które oferują szerokie sieci dostawców i dostęp do wyspecjalizowanych podmiotów świadczących usługi opieki zdrowotnej, mogą przyciągać osoby rejestrujące się z wysokimi kosztami. Warunki, takie jak choroba psychiczna i nowotwory, które wiążą się z wysokimi kosztami i których wysokie koszty są przewidywalne z roku na rok, są szczególnie niepokojące.5 Od osób zapisanych na tego typu warunki wiedzą, że będą potrzebowały opieki w następnym roku podczas sezonu rekrutacji skłaniają się ku planom oferującym dostęp do wysokiej jakości dostawców
[patrz też: medicus jawor rejestracja, kolonoskopia częstochowa, euromedic cennik ]

Tags: , ,

No Responses to “Niekorzystne skutki zakazu sieci wąskiego dostawcy ad”

 1. Marek Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: wkładki ortopedyczne[...]

 2. Iwo Says:

  Fajna historia

 3. Aleks Says:

  [..] Cytowany fragment: prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu[...]

 4. Borys Says:

  Polecono mi fototerapię

Powiązane tematy z artykułem: euromedic cennik kolonoskopia częstochowa medicus jawor rejestracja