Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja i urazy sportowców oraz ich leczenie

Niedobór NAD, wrodzone wady rozwojowe i suplementacja niacyną czesc 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

We wszystkich trzech rodzinach nienarażeni rodzice i rodzeństwo byli heterozygotyczni pod względem mutacji lub homozygotyczni pod względem allelu referencyjnego, co wskazuje na recesywny wzór dziedziczenia. W rodzinie D pacjent był złożonym heterozygotą pod względem wariantów KYNU c.468T . A (numer dostępu do ClinVar, SCV000540922) i c.1045_1051delTTTAAGC (numer dostępu do ClinVar, SCV000540923), które zostały odziedziczone odpowiednio od ojca i matki; każdy wariant daje kodon stop (odpowiednio p.Y156 * i p.F349Kfs * 4). Lokalizacje wariantów w HAAO i KYNU oraz odpowiadające im warianty białek przedstawiono na rysunku S3 w Dodatku uzupełniającym. In Vitro Activity of Mutant HAAO and KYNU
Testowaliśmy aktywność skróconych enzymów. W przypadku HAAO oznaczono ilościowo konwersję kwasu 3-hydroksyantranilowego (3HAA) do 2-amino-3-karboksymukoniano-6-semialdehydu (ACMS). Dla KYNU określiliśmy ilościowo konwersję 3-hydroksykinureniny (3HK) do 3HAA. (Testy enzymatyczne są opisane w dodatkowym dodatku.) Przetestowaliśmy zidentyfikowane białka wariantu HAAO i KYNU, a także KYNU p.T198A, które jest związane z hydroksykynureninurią, ale nie z wadami wrodzonymi.14 Specyficzne działanie wszystkich obciętych HAAO i KYNU enzymy były od 0 do 19% tak wysokie jak aktywność nieututowanych enzymów (ryc. S4 i tabela S8 w dodatkowym dodatku). Natomiast aktywność KYNU p.T198A była 64% tak wysoka jak aktywność nieututującego enzymu.
Poziomy metabolitów w ścieżce kinureninowej i poziomach NAD
Tabela 2. Tabela 2. Zmiana poziomów metabolitów w szlaku kinureninowym i poziomach NAD w osoczu od pacjenta B (członek rodziny II.4). Przewidywaliśmy, że utrata aktywności HAAO lub KYNU doprowadzi do zwiększenia poziomów metabolitów w osoczu w górę tych enzymów i obniżonych poziomów w dół. Pacjenci A i B (homozygotyczny kodon stop HAAO) mieli wyższe poziomy 3HAA, które były odpowiednio 64 i 385-krotnie wyższe od poziomów u nienaruszonych heterozygotycznych członków rodziny. Poniżej poziomu HAAO poziomy NAD + (utleniona forma NAD) i NAD (H) (suma NAD + i NADH, zredukowana forma NAD) stanowiły jedną trzecią do jednej czwartej poziomów u nienaruszonych heterozygotycznych członków rodziny (tabela i Tabela 2 oraz Tabela S9 w Dodatku Uzupełniającym). Osocze nie było dostępne z rodziny C. Pacjent D (złożony heterozygotyczny pod względem mutacji skracających KYNU) posiadał wyższy poziom 3HK, który był 161 razy wyższy od poziomu u członków rodzin nienaruszonych oraz niższy poziom NAD (H), który stanowił jedną siódmą poziomu w nienaruszonym stanie członkowie rodziny.
Modelowanie choroby u myszy Null dla Haao lub Kynu
Wytworzyliśmy myszy z allelem zerowym dla Haao lub Kynu (ryc. S5 w dodatku uzupełniającym). Testy enzymatyczne potwierdziły, że edytowane allele były zerowe (ryc. S6 w dodatku uzupełniającym). Interkroty myszy, które były heterozygotyczne zerowe dla Haao lub dla Kynu, produkowały zarodki w oczekiwanym stosunku mendlowskim genotypów. Nieoczekiwanie wszystkie zarodki były normalne (tabele S10 i S11 w dodatkowym dodatku). Następnie oznaczono ilościowo metabolity w górę i w dół od Haao i Kynu w dorosłej surowicy myszy. Myszy Haao – / – miały poziomy 3HAA, które były ponad 100 razy wyższe od poziomów u myszy Haao +/- i myszy typu dzikiego (tabela S12 w dodatkowym dodatku)
[przypisy: leczenie kanałowe pod mikroskopem warszawa, medis, oddawanie krwi warunki ]

Tags: , ,

No Responses to “Niedobór NAD, wrodzone wady rozwojowe i suplementacja niacyną czesc 4”

 1. Julita Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dieta wrocław[...]

 2. Twitch Says:

  Błagam, dokształćcie się trochę.

 3. Mud Pie Man Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: naturalne kosmetyki dla noworodka[...]

 4. Kuba Says:

  rak płuca to nie oszukujmy się wyrok

 5. Broomspun Says:

  [..] Cytowany fragment: implanty[...]

 6. Mud Pie Man Says:

  no tak, mam wysokie ciśnienie

Powiązane tematy z artykułem: leczenie kanałowe pod mikroskopem warszawa medis oddawanie krwi warunki