Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja i urazy sportowców oraz ich leczenie

Kontrola gruźlicy w Nowym Jorku – zmieniający się krajobraz ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Gruźlica związana z zakażeniem HIV stała się mniej powszechna; obecnie głównymi czynnikami ryzyka są: cukrzyca, immunosupresja i używanie tytoniu. Co ważniejsze, ponad 80% osób z aktywną chorobą w mieście urodziło się poza Stanami Zjednoczonymi (patrz wykres). Stanowią one mieszankę nowo przybyłych i długoterminowych mieszkańców, ale szacujemy, że ponad 60% z nich zostało zarażonych przed ich emigracją. Nasze zasoby programów gruźlicy są obecnie poświęcone przede wszystkim wczesnej identyfikacji i szybkiemu leczeniu osób z aktywną chorobą. Musimy zacząć przenosić te zasoby w kierunku leczenia dużego rezerwuaru zainfekowanych ludzi, z którego obecnie wyłania się wiele naszych spraw. Nie jest jednak jasne, jak dokonać tego przesunięcia, ponieważ nie możemy łatwo i niezawodnie przewidzieć, które osoby są najbardziej narażone na progresję do czynnej choroby. Ponadto, z wyjątkiem infekcji u małych dzieci, nie zlecamy zgłaszania przypadków zakażenia gruźlicą, a trudnym zadaniem jest zlokalizowanie bezobjawowych dorosłych i zmotywowanie ich do przyjmowania leków przez 3 do 9 miesięcy.
Jednym ze sposobów zachowania skuteczności programu zdrowia publicznego w miarę zmniejszania się zasobów jest przyjmowanie nowych technologii. Wiadomości tekstowe i wiadomości e-mail są obecnie używane do zachęcania pacjentów do wzięcia udziału w spotkaniach kliniki, dostarczenia im wyników badań i umożliwienia im zgłaszania działań niepożądanych. Wideokonferencje ze smartfonami zastępują wizyty domowe w celu monitorowania przyjmowania leków na gruźlicę – podejście, które jest tańsze, wygodniejsze i mniej inwazyjne niż konwencjonalna bezpośrednia terapia bezpośrednia (DOT) .4 Czy wideo DOT będzie takie jak skuteczny jak konwencjonalne DOT jest przedmiotem trwających badań w Nowym Jorku. Wykorzystanie mediów społecznościowych i innych zasobów internetowych może również pomóc w zlokalizowaniu potencjalnych miejsc narażenia, narażonych kontaktów i pacjentów, którzy stracili czas na obserwację – informacji, które wcześniej były dostępne tylko dzięki pracochłonnym wywiadom i przeglądom medycznym. Jedną z bardziej ironicznych luk technologicznych w Nowym Jorku jest brak dostępu do najnowszych narzędzi diagnostycznych i wykrywania epidemii, z których niektóre zostały opracowane w Stanach Zjednoczonych. Nowa technologia, taka jak GeneXpert, może szybko wykryć lekooporną gruźlicę, ale jest niezmiernie kosztowna w krajowych programach kontroli gruźlicy. Ponadto nasza zdolność wykrywania i badania epidemii może być znacznie zwiększona poprzez sekwencjonowanie całego genomu, ale koszt sprzętu sekwencyjnego i personelu do analizy tych danych pozostaje poza zasięgiem dla laboratoriów zdrowia publicznego.
Historycznie rzecz biorąc, niedobory leków na gruźlicę były problemem tylko w krajach rozwijających się, ale obecnie stają się coraz powszechniejsze w Stanach Zjednoczonych.5 Od 2005 roku mieliśmy niedobór leków stosowanych w leczeniu MDR-TB, a od 2012 roku widzieliśmy przerwy w zaopatrzeniu w izoniazyd, ostoję leczenia podatnej na lek gruźlicy i infekcji oraz tuberkuliny, która służy do badania na zakażenie gruźlicą. Niedawne niedobory niemal wyczerpały inwentarz nowojorskiego programu gruźlicy, zagrażając naszej zdolności świadczenia spójnych, wysokiej jakości usług dla naszych pacjentów
[hasła pokrewne: lekarz medycyny pracy warszawa centrum, medycyna po dyplomie konferencje, neurolog od czego ]

Tags: , ,

No Responses to “Kontrola gruźlicy w Nowym Jorku – zmieniający się krajobraz ad”

 1. Gracjan Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: prywatny ginekolog poznań[...]

 2. Vanessa Says:

  Dwa miesiące temu miałam zapalenie oskrzeli.

 3. Karina Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do kosmetyka pielęgnacyjna[...]

 4. Olaf Says:

  Samemu się jest tępotą i innych pouczać

 5. Flakes Says:

  [..] Cytowany fragment: lekarz[...]

 6. Jędrzej Says:

  z moim samopoczuciem po samym hormonie było kiepsko

Powiązane tematy z artykułem: lekarz medycyny pracy warszawa centrum medycyna po dyplomie konferencje neurolog od czego