Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja i urazy sportowców oraz ich leczenie

Ćwiczenia aerobowe lub ruch oporu, lub oba, u osób starszych otyłych z cukrzycą ad 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Odwrotnie, czy poprawa funkcji fizycznej obniża ryzyko upadków i złamań, mimo że spadek gęstości mineralnej kości jest obecnie niejasny. W przyszłych badaniach dodatkowe strategie mające na celu zachowanie masy beztłuszczowej mogą obejmować poprawę wydajności przyjmowania witaminy D i białka, zwiększanie ćwiczeń obciążających i być może podawanie hormonów anabolicznych.35,36 Innym niepożądanym działaniem były obrażenia układu mięśniowo-szkieletowego związane z wysiłkiem fizycznym, które mogą być zminimalizowane poprzez zindywidualizowane ćwiczenia. Mocne strony naszych badań obejmują randomizowany, kontrolowany projekt badania, kompleksowe programy dotyczące stylu życia, wysoki wskaźnik przestrzegania interwencji próbnych, podobne zarządzanie utratą wagi, które umożliwiło obiektywne porównywanie grup oraz stosowanie obiektywnych i subiektywnych miar fizycznych funkcjonować. Ponieważ było to badanie skuteczności, 6-miesięczny czas był odpowiedni do określenia, które ćwiczenie było najskuteczniejsze w poprawie sprawności fizycznej podczas utraty wagi. Nie ma obecnie danych z długotrwałych badań, które pokazują, czy utrata masy ciała plus połączone szkolenie aerobowe i trening oporności przedłuża fizyczną niezależność u otyłych osób starszych. Wnioski z naszego badania mogą mieć pragmatyczne implikacje, ponieważ Medicare obecnie obejmuje terapię behawioralną na rzecz utraty wagi37, a coraz więcej planów Medicare oferuje obecnie członkostwo w siłowni.38 Dane z poprzedniego badania pokazują, że starsi dorośli mogą odnieść większy sukces w osiąganiu długich okresów Utrata masy ciała jest mniejsza niż u młodszych dorosłych
Nasze badanie ma ograniczenia. Po pierwsze, zgodnie z kryteriami wykluczenia, uczestnicy naszego badania byli fizycznie zdolni do wzięcia udziału w programie stylu życia, a zatem mogą nie być w pełni reprezentatywni dla otyłych osób starszych. Po drugie, nasza próbka nie była wystarczająco duża, aby analizować różnice w zależności od płci. Ostatecznie większość uczestników to kobiety, białe i dobrze wykształcone, co ogranicza szerszą generalizację.
Podsumowując, nasze badanie wykazało, że utrata masy ciała oraz trening oporowy lub trening aerobowy poprawiły sprawność fizyczną i poprawiły słabość; jednakże utrata masy ciała plus połączone trening aerobowy i trening oporowy zapewniały większą poprawę sprawności fizycznej i zmniejszenie słabości niż każda z interwencji i były związane ze względnym zachowaniem beztłuszczowej masy.
[hasła pokrewne: usuwanie znamion laserem, metamina, neurolog od czego ]

Tags: , ,

No Responses to “Ćwiczenia aerobowe lub ruch oporu, lub oba, u osób starszych otyłych z cukrzycą ad 9”

 1. Karol Says:

  Medycyna sryna…

 2. Inga Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: odszkodowanie za śmierć[...]

 3. Jester Says:

  skarżę się od paru lat na bóle głowy

 4. The Flying Mouse Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Cytrulina[...]

 5. Elena Says:

  Ból podbrzusza i swędzenie odbytu

Powiązane tematy z artykułem: metamina neurolog od czego usuwanie znamion laserem